شیشه رنگی

شیشه رنگی یکی از پرطرفدارترین شیشه‌ها در طراحی‌های داخلی امروزی محسوب می‌شود. شیشه‌های رنگی دارای یک ساختار شیمیایی خاص هستند که موجب جذب فرکانس خاصی از نور و ایجاد رنگ در آنان می‌شود. مدل‌های متنوعی از این نوع شیشه در بازار وجود دارد که شامل شیشه دکوراتیو، مات، سکوریت، لمینت، لاکوبل و غیره می‌باشد و در بخش‌های مختلفی از طراحی داخلی ساختمان شامل آشپزخانه، اتاق‌ها، حمام و سرویس بهداشتی و حتی سالن پذیرایی کاربرد دارند. اگر به دنبال خرید شیشه رنگی و شیشه لاکوبل و هم‌چنین اطلاع از ویژگی‌ها و قیمت آن هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیشه مشکی ، شیشه لمینت و شیشه کابینت کلیک کنید.

خرید شیشه رنگی

برای خرید شیشه رنگی لازم است به برخی نکات در مورد کیفیت و قیمت آن توجه کنیم. به طور ویژه بالا بودن استحکام و مقاومت بالای شیشه و رنگ موجود بر روی آن اهمیت بسیاری دارد. به دلیل این‌که در صورت دارا بودن این ویژگی‌ها می‌توان سال‌ها در محیط داخلی یا خارجی ساختمان از آن استفاده نمود و از آسیب در برابر رطوبت یا اشعه خورشید یا حرارت و حتی خط و خش نگران نبود. 

برای سنجش کیفیت این نوع شیشه چندین روش وجود دارد که انجام آن در زمان خرید بسیار مفید خواهد بود. یکی از این روش‌ها شامل قرار دادن یک قسمت از شیشه رنگی در داخل آبجوش و بررسی آن پس از نیم ساعت تا 45دقیقه است. پس از این مدت اگر رنگ شیشه از بین رفته باشد یا بور و پوسته شود، نشان‌دهنده‌ی بی کیفیت بودن آن است. 

شیشه میرال چیست ؟

تست دوم بررسی کیفیت شیشه در برابر مواد شیمیایی و حلال‌های رنگ مانند تینر است. برای انجام آن کافی است یک پنبه آغشته به تینر را بر روی سطح شیشه رنگی بکشیم، اگر به تغییر رنگ یا نرم شدن رنگ دچار شود، نشان دهنده‌ی کیفیت پایین رنگ است و در غیر این صورت می‌توانید از دوام رنگ بر روی شیشه مطمئن شوید. 

نکته دیگر در مورد شیشه‌های رنگی که باید در زمان خرید به آن توجه شود، کیفیت و مقاومت خود شیشه است. برای این منظور می‌توانید از انواع شیشه سکوریت یا لمینت رنگی موجود در بازار با ضخامت بالا متناسب با نیاز و کاربری فضای مورد نظرتان استفاده کنید. 

قیمت شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل یکی از انواع شیشه رنگی است و ویژگی‌های مشابهی با انواع شیشه رنگی به خصوص از نظر جنس، طرح و رنگ دارد. قیمت شیشه لاکوبل را نمی‌توان به صورت ثابت مشخص کرد و دلیل آن وجود قیمت‌های متفاوت با توجه به کیفیت تولید و مشخصات شیشه‌های لاکوبل موجود در بازار است. به علاوه نوسانات اقتصادی موجود نیز در دشواری تعیین قیمت برای این محصول مانند سایر محصولات موثر است. به خصوص اگر قصد خرید شیشه لاکوبل وارداتی را داشته باشید که با نوسانات ارز هم مواجه خواهید شد و به همین دلیل لازم است قیمت به صورت روزانه استعلام گرفته شود. 

قیمت خرید شیشه سکوریت بالکنی ، شیشه ضد گلوله و شیشه سکوریت مغازه را از ایران هندریل بخواهید.

در نهایت به منظور محاسبه قیمت شیشه لاکوبل لازم است قیمت واحد شیشه را استعلام گرفته و با ضرب آن در متراژ مورد نظر قیمت تمام شده شیشه مشخص خواهد شد. سعی کنید برای دریافت قیمت واحد شیشه لاکوبل به فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌های مجاز ارائه دهنده‌ی این محصول مراجعه کنید تا قیمت مناسبی برای محصول دارای کیفیت از شما دریافت شود. به علاوه می‌توانید برای تخمین دقیق‌تر میزان بودجه‌ی لازم، هزینه‌های مربوط به بسته‌بندی، حمل و نصب را نیز در نظر بگیرید. خرید شیشه دود بند از iranhandrile.com

شیشه رنگی چیست؟ 

شیشه رنگی نوعی شیشه است که می‌تواند از جنس‌های متنوع شیشه باشد و معمولا برای دوام و استحکام بیشتر از نوع سکوریت تولید می‌شود. به این صورت که شیشه را طی یک فرآیند خاص در کوره و در حرارت بسیار بالا تولید می‌کنند تا به شیشه‌ سکوریت یعنی مقاوم در برابر ضربه و حرارت تبدیل ‌شود. رنگ کردن شیشه نیز در طی فرآیند تولید و در واقع در آخرین مرحله صورت می‌گیرد. به همین دلیل این شیشه آسیب‌پذیری کمتری نسبت به دیگر شیشه‌ها دارد و از قابلیت شستشوی آسان نیز برخوردار است. 

شیشه‌های رنگی کاربردهای متعددی در معماری و طراحی داخلی و خارجی ساختمان دارند. این شیشه‌ها در پنجره‌ها قابل استفاده است که در این صورت به طراحی سنتی نزدیک می‌شود. ولی در طراحی‌های مدرن در دکوراسیون داخلی کاربرد بسیاری دارد. به گونه‌ای که برای استفاده در انواع نرده شیشه ای برای راه پله، به عنوان پارتیشن شیشه ای در پارتیشن‌های جداکننده منازل و ادارات، به عنوان شیشه بین کابینتی در آشپزخانه و به عنوان شیشه جداکننده در سرویس بهداشتی و حمام قابل استفاده است. از شیشه رنگی حتی به عنوان شیشه رومیزی هم استفاده می‌شود که در همه این موارد رنگ مورد نظر توسط مشتری یا طراح متناسب با دکوراسیون داخلی مکان مورد نظر انتخاب می‌گردد. 

انواع شیشه لاکوبل

در مورد انواع شیشه لاکوبل می‌توان به سه نوع اصلی مات و شفاف و متالیک اشاره کرد. در واقع شیشه لاکوبل مات به متلوکس معروف است و به شیشه لاکوبل متالیک نیز متلاک گفته می‌شود. 

نوع دیگر طبقه‌بندی شیشه لاکوبل شامل تولید آن در ضخامت‌ها و طرح‌های مختلف است. این نوع شیشه ها در ضخامت‌های 4 تا ۲۰ میلی‌متر در بازار عرضه می شوند و دارای تنوع رنگی، دوام و کیفیت بالایی می‌باشند. 

قیمت انواع شیشه رنگی

قیمت انواع شیشه رنگی در بازار متفاوت است و پس از تعیین عواملی مانند ضخامت شیشه، کشور تولید کننده و کاربری مورد نظر و متراژ مکان نصب آن مشخص می‌شود. 

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت شیشه رنگی ضخامت شیشه است. در واقع شیشه‌های رنگی در ضخامت‌های ۴، ۵، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۶ و ۲۰ میل تولید می‌شود و هرچه ضخامت شیشه بیشتر باشد قیمت واحد آن هم بیشتر است. 

نوع شیشه رنگی نیز در تغییر قیمت آن تاثیر دارد. شیشه رنگی با جنس معمولی ارزان‌تر است. ولی انواع سکوریت یا نشکن قیمت بالاتری دارند.

کشور و برند تولیدکننده‌ی شیشه رنگی یعنی داخلی یا وارداتی بودن آن هم در قیمت این محصول موثر هستند. به این صورت که شیشه‌های وارداتی که معمولا از کشورهای چین، ترکیه و بلژیک وارد کشور می‌شوند، در مقایسه با شیشه‌های وارداتی قیمت بالاتری دارند. به خصوص این‌که شیشه‌های رنگی وارداتی معمولا با شیشه کریستال تولید می‌شوند. ولی شیشه‌های تولید داخل چون بیشتر از شیشه‌های اطلاعات یا شیشه‌های سوپر کلیر ساخته می‌شوند، کیفیت و به تبع آن قیمت کمتری دارند. 

به علاوه مدل و روش تولید نیز ز عوامل موثر در تعیین قیمت شیشه‌های رنگی هستند. اگر رنگ شیشه‌ از نوع رنگ کوره‌ای باشد، به دلیل وارداتی بودن هزینه بالاتری دارد. اما اگر شیشه با رنگ لعابی یا سرامیکی تولید شود که به آن شیشه رنگی وینامل گفته می‌شود، ارزان‌تر خواهد بود. 

در نهایت برای تعیین قیمت انواع شیشه‌های رنگی به فرایندهایی که باید روی آن انجام شود و شرایط حمل و نقل و نصب آن نیز در نظر گرفته می‌شود. 

در برخی موارد به دلیل کاربری مورد نظر لازم است عملیاتی بر روی شیشه انجام شود یا ابزار خاصی به عنوان مثال برای سوراخ کاری، برش، تراش یا حکاکی روی شیشه یا جاسازهای کلید پریز اعمال گردد که موجب افزایش قیمت خواهد شد. 

در نهایت لازم است هزینه‌های نصب و اجرا در نظر گرفته شود. هزینه حمل شیشه‌ها به متراژ و تعداد آن بستگی دارد و هزینه نصب معمولا به میزان ۲۰% قیمت شیشه محاسبه می‌شود. 

نمایندگی شیشه لاکوبل ایران هندریل

برای خرید انواع شیشه لاکوبل و رنگی می‌توانید از طریق نمایندگی شیشه لاکوبل ایران هندریل اقدام نمایید. شیشه‌های رنگی ارائه شده در این فروشگاه دارای کیفیت بسیار بالا و رنگ ثابت است. هم‌چنین کلیه‌ی طرح‌های مورد نظر شامل شیشه مات رنگی، شیشه متالیک رنگی و شیشه براق رنگی در کلیه‌ی ضخامت‌های موجود در بازار از 4 تا 20 میلی‌متری و بیش از بیست و پنج رنگ مختلف موجود است. کلیه‌ی عملیات برش و نصب شیشه‌های مورد نظر مشتریان به صورت کامل توسط متخصصان ما انجام می‌شود.  به علاوه در صورت تمایل مشتریان خدماتی مانند حضور در محل پروژه و بررسی شرایط موثر در انتخاب رنگ و نوع شیشه مناسب مانند سبک طراحی دکوراسیون و میزان نورگیری محیط ارائه می‌گردد. 

فروش شیشه رنگی

برای خرید شیشه رنگی با کیفیت و دارای ضمانت دوام رنگ لازم است از طریق فروشگاه‌های فیزیکی و اینترنتی معتبر و نمایندگی‌های مجاز اقدام نمایید. در این صورت می‌توانید از مزایای این نوع شیشه‌ها شامل استحکام بالا، تنوع رنگ و طرح، اجرا در ضخامت مورد نظر، ضد خش و قابل شستشو، مقام در برابر تعییرات دمایی و حرارت بالا بهره‌مند شوید. 

به علاوه در فروشگاه‌های معتبر فروش شیشه رنگی خدمات بسته‌بندی، حمل و نقل و نصب آسان به شما ارائه می‌شود و می‌توانید از کیفیت نصب توسط افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید. 

ویژگی های شیشه لاکوبل

شیشه‌های لاکوبل از متریال بادوام ساخته شده و در فرایند تولید توسط شوک حرارتی به صورت مقاوم و نشکن تبدیل می‌شوند. به همین دلیل در صورت اجرای این نوع شیشه در دیوارها، درب‌های کشویی، پاتیشن شیشه ای و مبلمان، برای سال‌ها مقاوم و مستحکم باقی می‌مانند. 

هم‌چنین اگر شیشه لاکوبل از نوع شیشه سکوریت یا لمینت باشد، در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم است. بنابراین حتی در صورت شکستن هم ایمنی خود را حفظ کرده و فرو نمی‌ریزد. 

از دیگر ویژگی‌های شیشه لاکوبل می‌توان به سازگاری آن با محیط زیست اشاره کرد. به گونه‌ای کلیه‌ی رنگ‌ها با انتشار مقادیر بسیار کمی از ترکیبات آلی فرار و فرمالدهید، مشکلی در حفظ کیفیت هوای داخلی ایجاد نمی‌کنند. 

پالت رنگی این نوع شیشه‌ها دارای تنوع بالا در حدود 25 رنگ است و در صورت تمایل به اجرای سایر رنگ‌ها می‌توانید رنگ مورد نظر خود را سفارش بدهید تا به صورت شخصی سازی برای شما تولید شود. البته این قابلیت برای شیشه‌های شفاف و متالیک امکان‌پذیر نیست.

به طور کلی انواع شیشه لاکوبل در برابر حرارت بالا و اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومت عالی دارند. به همین دلیل هم برای اجرا در داخل ساختمان مانند فضاهای پشت گاز در آشپزخانه و هم برای اجرا در خارج ساختمان مانند پنجره و نرده شیشه ای تراس و بالکن مناسب هستند. به علاوه به دلیل خاصیت ضد زنگ و مقاومت در برابر رطوبت به پوسیدگی و زنگ زدگی دچار نمی‌شوند و رنگ آن‌ها تغییر نمی‌کند. 

همه‌ی انواع شیشه لاکوبل به دلیل برخورداری از سطح صاف و یکنواخت، قابلیت نگهداری آسانی دارد. چون آلودگی را به سطح خود جذب نمی‌کند و لکه‌ی چربی و سایر موارد به بافت آن نمی‌چسبد. به دلیل همین ویژگی صاف بودن است که شیشه حتی در صورت کثیف شدن هم به راحتی قابل شستشو می‌باشد.  

نصب این نوع شیشه به راحتی و سرعت قابل انجام است. برای نصب این شیشه‌ها معمولا از دو روش استفاده از چسب یا یا نصب به کمک بست فیکس پوینت استفاده می‌شود.

هم‌چنین می‌توان در شرکت‌ها و منازل از این شیشه‌ها در ساخت پارتیشن شیشه ای رنگی استفاده کرد.

هم‌چنین ویژگی بازتاب نور در این شیشه‌ها به بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا کمک می‌کند. به همین دلیل میزان نیاز به نور مصنوعی کم می‌شود و در مصرف انرژی و هزینه‌های آن صرفه‌جویی می‌شود. 

فواید شیشه رنگی

شیشه‌های رنگی مزایای زیادی دارند که به عنوان مهم‌ترین این فواید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

– زیبایی نمای خارجی و ایجاد جلوه‌ی جذاب در نمای داخلی به خصوص در مورد رنگ‌های مناسب با طراحی دکوراسیون در منازل و شرکت‌ها

– یکی دیگر از فواید شیشه رنگی کاربرد آن در روانشناسی رنگ است می‌تواند در روحیه‌ی ساکنین نقش مهمی ایفا کند. رنگ‌های ملایم و گرم بیشتر برای فضاهایی مانند نشیمن و پذیرایی مناسب هستند. رنگ‌های سرد و ملایم برای اتاق خواب و استراحت مناسب هستند و از رنگ‌های شاد معمولا در اتاق کودکان استفاده می‌شود. 

– یکی دیگر از مزایای این نوع شیشه‌ها، ایمنی بالا برای ساکنین است. به دلیل این‌که نوع سکوریت یا لمینت آن با فشار و ضربه شکسته نمی‌شود و در صورت شکستن هم خطری برای اطرافیان به دنبال ندارد. 

– مزیت دیگر این شیشه‌ها این است که ضد خش هستند و سطح آن‎ها به راحتی آسیب نمی‌بیند. مهم‌تر از آن در برابر دمای بالا و حرارت مقاومت دارند.

معایب شیشه لاکوبل

در مقابل مزایا، معایب شیشه رنگی محدود و کم بوده و بسیار ناچیز است. برای مثال می‌توان برای این مورد به نظافت آن اشاره کرد که می‌تواند کمی مشکل باشد. همچنین در صورتی که ضربه و شوک بسیار قوی بخورد و بشکند هزینه زیادی می‌طلبد، چرا که باید از اول نصب و ساخته شود.

موارد مصرف شیشه رنگی

موارد مصرف و کاربردهای شیشه رنگی بسیار متنوع است که دلیل آن تنوع بالای طرح و رنگ در این نوع شیشه می‌باشد. 

یکی از موارد استفاده از این نوع شیشه در آیینه کاری و طراحی نما در بناهای سنتی و مذهبی است. بسیاری از معماران در گذشته از شیشه‌های رنگی برای تزئین نما استفاده می‌کردند. امروزه و در طراحی مدرن نیز استفاده از این نوع شیشه‌ها در نمای بیرونی ساختمان و نورگیرها کاربرد زیادی دارد. به خصوص ترکیب سازه‌های شیشه ای با چوب یا سنگ در نمای خارجی ساختمان بسیار جذاب است. 

کاربرد دیگر شیشه‌ رنگی در طراحی داخلی ساختمان‌ها به خصوص در سبک‌های مدرن و کلاسیک است. از جمله موارد استفاده آن در داخل ساختمان می‌توان به دیوارهای شیشه‌ای و استفاده از شیشه به عنوان کاغذ دیواری، میزهای شیشه‌ای یا به عنوان صفحه میز، قفسه‌ها، کابینت‌ها و شف‌های شیشه ای، شیشه بین کابینتی، پارتیشن شیشه ای و هم‌چنین نرده شیشه ای در بالکن، تراس، کناره‌ی استخرها، راه پله و روف گاردن‌ها اشاره کرد. 

به علاوه این نوع شیشه به دلیل شفافیت قابلیت بازتاب نور خوبی دارد و به همین دلیل برای محیط‌های دارای نور کم بسیار کاربردی است. 

هم‌چنین به علت نشکن بودن و تنوع بالای رنگی استفاده از آن در مهد کودک ها بسیار مناسب است.

همچنین در مکان‌های دارای رطوبت بالا مانند مناطق شمالی بسیار پرکاربرد است و از سایر مکان‌های مناسب برای اجرای این نوع شیشه می‌توان به کلینیک‌های درمانی و دندان‌ پزشکی، فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها، کافه‌ها و رستوان‌ها، به عنوان دیوارپوش در دیواره‌های پارکینگ، دیواره‌های لابی و ورودی ساختمان‌ها به خصوص برج‌ها، راهروها، پوشش دیواره حمام و سرویس‌ بهداشتی یا پارتیشن شیشه ای حمام، صفحه‌های کابینت، شیشه روی میز ناهارخوری یا اپن، سقف‌های کاذب و کناف و حتی به عنوان کفپوش در سرویس، آشپزخانه و کف اداره‌ها و بسیاری مناطق دیگر می‌توان نام برد. 

در این مطلب با شیشه رنگی و شیشه لاکوبل، انواع مختلف این نوع شیشه‌ها، مزایا و معایب و موارد مصرف آن‌ها آشنا شدیم. به علاوه در مورد عوامل موثر بر تعیین قیمت اجرای سازه‌های شیشه ای با این نوع شیشه و هم‌چنین نکات ضروری که لازم است در زمان خرید، نصب و اجرای چنین سازه‌هایی در نظر بگیریم توضیحاتی به شما ارائه دادیم. در نهایت لازم است به این نکته توجه کنید که انواع مختلف این نوع شیشه‌ها با ویژگی‌های متفاوت شامل مدل‌های شفاف، براق، مات و متالیک در بازار موجود است که هر کدام با توجه به برند تولیدکننده از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند.

بنابراین بهترین نوع، مدل و طرح و رنگ شیشه برای شما باید پس از بررسی ویژگی‌های مکان مورد نظرتان و تعیین میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید انجام شود. ولی در صورت کم بودن بودجه سعی کنید کیفیت و ایمنی اطرافیانتان را فدای قیمت نکنید و اگر تمایل به کاهش قیمت سازه دارید، این مورد را در طرح و رنگ اعمال کنید و نه در جنس و دوام. 

اسکرول به بالا