شیشه سفید

یکی از مناسب‌ترین متریال قابل استفاده در ساختمان‌سازی و به خصوص طراحی داخلی ساختمان شیشه است. این متریال که به دلیل تولید و عرضه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار، با قیمت مناسب در دسترس همه قرار دارد، می‌تواند در بسیاری از موارد مناسب‌ترین گزینه باشد. شیشه سفید یکی از زیرمجموعه‌های انواع شیشه رنگی است که معمولا از جنس سکوریت ساخته می‌شود و به همین دلیل ویژگی‌های شیشه‌های رنگی مانند مقاومت در برابر شکستن، مقومت در برابر دمای بالا و پایین و عایق رطوبت را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیشه مشکی ، شیشه لمینت و شیشه کابینت کلیک کنید.

هم‌چنین این نوع شیشه به دلیل برخورداری از رنگ سفید موارد مصرف بسیاری را دارا می‌باشد. به طور کلی رنگ سفید از رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود که قابلیت تناسب و هماهنگی با سایر رنگ‌ها را دارد و در صورت استفاده در جای مناسب، کاربرد همیشگی خواهد داشت. یعنی کاربر را دچار زدگی نمی‌کند و می‌تواند برای سال‌ها با رضایت از آن استفاده کند. به همین دلیل است که انواع شیشه سفید با در طرح‌ها و ضخامت‌های متفاوت در دکوراسیون داخلی بسیار پرکاربرد هستند. تا جایی که این شیشه به دلیل استقامت و دوام بالایی که دارد جزو پرفروش‌ترین شیشه‌ها شناخته می‌شود.

شیشه سفید چیست؟

شیشه سفید که یکی از زیرمجموعه‌های شیشه رنگی محسوب می‌شود، نوعی شیشه پشت رنگی می‌باشد که یک سمت آن در فرایند تولید با رنگ پوشانده شده است. این شیشه می‌تواند به صورت سکوریت یا معمولی و دارای ضخامت‌های متنوع موجود در بازار باشد و به صورت شفاف، مات، و حتی ترنسپرنت تولید شود.

شیشه میرال چیست ؟

نکته‌ی مهم در همه‌ی شیشه‌های سفید، زیبایی و کاربرد بالای رنگ خاص آن است که آن را متناسب برای کلیه‌ی فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و مکان‌های عمومی می‌کند. این شیشه اگر از نوع سکوریت یا لمینت باشد، از استقامت و استحکام بالایی هم برخوردار خواهد بود و برای فضاهای خارج از ساختمان در طراحی خارجی هم قابل کاربرد است. البته شیشه سکوریت و لمینت سفید در داخل ساختمان هم کاربرد دارند که از متداول‌ترین آن‌ها می‌توان به شیشه دیوارپوش به عنوان کاغذ دیواری، شیشه بین کابینتی در آشپزخانه، شیشه پارتیشن در سرویس بهداشتی و حمام و هم‌چنین شیشه رومیزی و اپن اشاره کرد.

انواع شیشه سفید

شیشه سفید در انواع متنوع تولید و عرضه می‌شود که هر کدام متناسب با ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند، برای فضاهای متفاوت کاربرد دارند. متداول‌ترین انواع شیشه‌های سفید شامل شیشه لاکوبل یا شفاف و شیشه مات سفید است که در ادامه در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل یکی از انواع شیشه رنگی است که در فرایند تولید بر روی آن رنگ پاشیده می‌شود. این شیشه معمولا از نوع شفاف، مات و یا ترنسپرنت و از جنس سکوریت است و به همین دلیل قابلیت استفاده به عنوان شیشه بین کابینتی، شیشه رومیزی و شیشه دیوارپوش را دارد.

یکی از انواع شیشه مورد استفاده در اجرای شیشه بین کابینتی، شیشه لاکوبل سفید است. این نوع شیشه دارای کیفیت بالا و ویژگی‌هایی مناسب برای چنین فضاهایی است. از جمله این ویژگی‌های مرتبط با جنس شیشه می‌توان به دوام و استقامت بالا اشاره کرد. به طوری که در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد و به آسانی نمی‌شکند.

قیمت خرید شیشه سکوریت بالکنی ، شیشه ضد گلوله و شیشه سکوریت مغازه را از ایران هندریل بخواهید.

هم‌چنین در برابر حرارت بالا مقاوم است و حتی در صورت استفاده به عنوان شیشه پشت گاز نیز با هیچ‌گونه آسیبی مواجه نمی‌شود. یکی دیگر از مزایای این نوع شیشه صاف بودن و شفافیت سطح آن است که موجب می‌شود آلودگی‌ها و حتی لکه‌های چربی به راحتی به این سطح جذب نشود و در صورت کثیف شدن هم به دلیل همین سطح صاف، به راحتی قابل تمیز شدن است.

به علاوه سطح این شیشه رنگی سفید از نوع لاکوبل در برابر خط و خش هم مقاوم است و دوام بالا و زیبایی خود را برای سال‌ها حفظ می‌کند. در مورد مزایای مرتبط با رنگ شیشه سفید باید به زیبایی به عنوان یک رنگ خنثی و روشن و هم‌چنین هماهنگی با سایر رنگ‌ها اشاره کرد. شیشه بین کابینتی سفید، در زیبایی بخشی به فضای آشپزخانه تاثیر زیادی دارد. شیشه بین کابینت سفید معمولا از نوع شیشه لاکوبل است و ضخامت آن اگر بدون لمینیت باشد، 6 میلی‌متر و اگر دارای لمینت باشد با چسب خور پشت شیشه به حدود 8 میلی‌متر می‌رسد.

برای اجرای انواع شیشه‌های رومیزی مانند میز نهارخوری، اپن آشپزخانه و میز کنفرانس نیز از شیشه رنگی سفید استفاده می‌شود. استفاده از رنگ سفید علاوه بر این‌که جلوه‌ای مدرن و امروزی به فضای مورد نظر شما می‌بخشد، با انواع سبک‌های طراحی دکوراسیون مانند مینیمال، مدرن، روستیک و حتی سنتی متناسب است. به خصوص ترکیب این رنگ با رنگ‌های متضاد و شارپ بسیار زیبا و چشم‌نواز خواهد بود.

شیشه دیوارپوش نیز از سازه‌های مناسب برای استفاده انواع شیشه‌های سفید است. به طور کلی استفاده از شیشه به عنوان یک متریال جایگزین برای پوشاندن دیوارها ایده‌ی بسیار جالب است که طرفداران آن هم در حال افزایش هستند. شیشه‌ها به دلیل تنوع بالای رنگ و طرح قابلیت ایجاد جلوه‌های بصری جذابی در دیوارها دارند. شیشه‌های سفید دیوارپوش نیز به دلیل امکان ترکیب‌پذیری بالا با همه‌ی رنگ‌ها و طراح‌ها کاربرد زیادی در دیوارهای داخلی ساختمان دارد. به خصوص از شیشه های سکوریت لاکوبل سفید که کاربرد بسیاری در اجرای دیوارپوش‌های مدرن و زیبا دارد.

شیشه سفید متالیک

شیشه متالیک سفید نیز یکی از انواع شیشه رنگی سفید است که در فضاهای اداری، مسکونی و تجاری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع شیشه شباهت زیادی به نوع لاکوبل دارد با این تفاوت که دارای حالت اکلیلی و برق در زمان قرار گرفتن در معرض نور هستند.

قیمت شیشه سفید

قیمت شیشه سفید به دلیل مدل‌های متنوعی که دارد، باید پس از تعیین برخی مشخصات تخمین زده شود. اولین ویژگی این نوع شیشه از بین انواع لاکوبل شفاف و مات یا معمولی است که هر کدام دارای قیمت واحد متفاوت هستند. در درجه‌ی دوم و پس از تعیین نوع شیشه، لازم است مواردی مانند ضخامت شیشه، جنس شیشه یعنی سکوریت یا لمینت بودن را در نظر گرفت و اگر طرحی باید بر روی شیشه اجرا شود، در قیمت آن موثر است. هم‌چنین کیفیت شیشه و شرکت تولید کننده‌ی آن هم موجب تغییرات در قیمت می‎شود. هر چه در فرایند تولید شیشه از متریال با کیفیت‌تری استفاده شود یا از نوع وارداتی باشد، قیمت بالاتری باید پرداخته شود.

در نهایت متراژ شیشه‌ی لازم با توجه به طول و عرض فضای مورد نظر برای نصب شیشه و هم‌چنین روش‌های نصب شامل میزان برش لازم برای جای پریز و کلید هم در قیمت نهایی اجرای کار با شیشه نقش دارند. هم‌چنین هزینه‌های حمل و نقل را هم باید در نظر گرفت.

نمایندگی شیشه سفید ایران هندریل

نمایندگی شیشه سفید ایران هندریل آماده‌ی ارائه‌ی خدمات تولید، برش، نصب و تعویض انواع شیشه‌های سفید به عنوان شیشه بین کابینتی، شیشه کابینت، شیشه دیوارپوش، انواع پارتیشن و هم‌چنین شیشه رومیزی و شیشه دکوراتیو در انواع محیط‌های اداری، مسکونی و تجاری مشتریان است.

هم‌‌چنین خدمات بازدید از فضای مورد نظر در اسرع وقت ارائه می‌شود تا امکان‌سنجی و تعیین ویژگی‌های لازم برای اجرای سازه‌ی مورد نیاز شما توسط مهندسین و متخصصین ما انجام شود. در نهایت کلیه‌ی فرایندهای ساخت، حمل، اجرا و نصب با بهترین روش و به کمک یراق‌آلات و اتصالات با کیفیت اجرا می‌شود و دارای ضمانت است.

فروش شیشه سفید

اگر تمایل به استفاده از انواع شیشه‌های رنگی سفید شامل شیشه مات و شیشه لاکوبل را در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان خود دارید، لازم است نسبت به ثبت سفارش از نمایندگی‌های معتبر فروش شیشه سفید که به صورت فیزیکی یا اینترنتی به ارائه خدمات می‌پردازند، اقدام نمایید. فروش شیشه رنگی سفید در این فروشگاه‌های معتبر با جنس و کیفیت بالا و دارای تنوع طرح و ضخامت است و توسط متخصصین مجرب نصب و اجرا می‌شود.

ویژگی های شیشه سفید

انواع شیشه سفید دارای ویژگی‌هایی هستند که موجب محبوبیت بیش از پیش آن‌‎ها در میان طراحان و مشتریان می‌شود. از جمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– مقاوم و نشکن
شیشه‌های سفید چه از نوع لاکوبل باشند چه از نوع مات، به دلیل استفاده از جنس‌های شیشه سکوریت و لمینت، استقامت بالایی در برابر عوامل موثر در شکستن شیشه دارند و به راحتی در اثر ضربات معمولی یا فشارهای وارده نمی‌شکنند. هم‌چنین در صورت شکستن نیز به صورت قطعات تیز به اطراف پخش نمی‌شوند و خطری برای دیگران ایجاد نمی‌کنند.

– ضد خش
مهمترین ویژگی شیشه‌ سفید قابلیت ضد خش آن‌ است. هیچ‌گونه خط یا شیاری بر روی سطح این نوع شیشه‌ها ایجاد نمی‌شود. بنابراین در زمان استفاده روزمره خیال کاربران از ایجاد آسیب به شیشه‌ها راحت است.

– ضد آلودگی
به طور کلی هیچ چیزی نمی‌تواند به شیشه نفوذ کند به همین دلیل شیشه را متریالی ضد باکتری و ضد آلودگی می‌دانند و در هر مکانی که خفظ بهداشت ضروری باشد، برای پوشش سطوح از شیشه استفاده می‌کنند. هم‌چنین شیشه آلودگی‌ها را به خود جذب نمی‌کند و در صورت کثیف شدن نیز به راحتی قابل شستشو است.

– ضد آب و رطوبت
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد متریال شیشه که شیشه‌های سفید نیز از این قابلیت برخوردار هستند، مقاومت شیشه در برابر نفوذ آب و رطوبت است که نقش مهمی در ماندگاری و طول عمر آن ایفا می‌کند. چون امکان ندارد شیشه بر اثر مرور زمان و حتی قرار داشتن در محیط مرطوب دچار زنگ‌زدگی یا پوسیدگی شوند.

– وزن کم و حمل اسان
با وجودی که وزن شیشه با ضخامت آن، تعداد لایه‌ها و هم‌چنین متراژ آن ارتباط مستقیم دارد و شیشه‌های دارای ضخامت و متراژ بالا یا ساخته شده از چندین لایه ممکن است کمی سنگین باشند، اما به طور کلی شیشه‌ها وزن زیادی ندارند و در مقایسه با دیگر متریال مانند چوب و فلزات بسیار سبک‌تر هستند. تا جایی‌که معمولا به راحتی توسط یک نفر قابل جابجایی و حمل می‌باشند.

– عدم وجود فرایند خاص تعمیر و نگهداری
قابلیت‌هایی مانند نشکن بودن، عدم جذب رطوبت، مقاومت در برابر حرارت و خط و خش، قابلیت شستشوی بالا و غیره موجب می‌شود که شیشه‌ها نیاز به انجام فرایند یا صرف هزینه‌ی خاصی به منظور تعمیر و نگهداری نداشته باشند و پس از نصب و اجرا برای سال‌ها می‌توان از سازه‌های ساخته شده با شیشه استفاده کرد.

– نصب آسان
یکی از ویژگی‌های خاص شیشه‌ها در مقایسه با متریال دیگر مانند سنگ، چوب، فلز، آجر، کاشی و سرامیک و غیره این است که شیشه‌ها به راحتی نصب می‌شوند. در بیشتر موارد نیاز به استفاده از مواد خاص برای نصب و فیکس کردن آن‌ها نیست و حتی خود افراد می‌توانند از پس این کار برآیند. حتی برای نصب شیشه‌‎ سفید به عنوان شیشه بین کابینتی بر روی دیوار نیاز به سطح صیقلی یا خیلی صافی هم نیست و می‌توان این نوع شیشه را بر روی کلیه‌ی سطوح از قبیل کاشی، سرامیک، ام دی اف و حتی گچ نصب کرد. حتی ناهمواری تا 3 میلی‌متر نیز مشکلی در نصب آن ایجاد نمی‌کند.

فواید شیشه سفید

از مزایای شیشه سکوریت سفید با ضخامت بالا می‌توان به مقاومت در برابر ضربه اشاره کرد. به گونه‌ای که در مقایسه با شیشه‌های معمولی بین 5 تا 10 برابر مستحکم‌تر است. به علاوه این نوع شیشه در صورت شکستن هم به صورت قطعات ریز و برنده فرو نمی‌ریزد و ایمنی کاربران را حفظ می‌کند.

هم‌چنین شیشه‌های سفید بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌های کوچک و دارای نور کم هستند. به دلیل این‌که با انعکاس نور به افزایش روشنایی فضا کمک می‌کند. هم‌چنین به دلیل نصب یکپارچه و عدم وجود اتصال و درز در میان شیشه بین کابینتی، جلوه‌ی یکدست و زیبایی به محیط می‌بخشند.

سظح صاف شیشه، عدم جذب آلودگی و هم‌چنین نبود درز در شیشه‌های اجرا شده به خصوص در شیشه بین کابینتی آشپزخانه، موجب می‌شود این شیشه‌ها تا حد زیادی دچار آلودگی و کثیفی نشوند و حتی در صورت کثیف شدن هم به راحتی و با کمترین امکانات مانند روز اول تمیز و شفاف می‌شوند.

دیگر قابلیت‌های انواع شیشه سفید عبارتند از سطح مقاوم در برابر خط و خش به دلیل دوام بالا و استفاده از مواد مخصوص، عدم نفوذ رطوبت و آب که در محیط‌های مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی بسیار ضروری است و هم‌چنین مقاومت در برابر حرارت بالا که به دلیل سکوریت شدن در کوره از آن برخوردار است و به همین دلیل آن را برای نصب در محیط‌هایی مانند فضای پشت گاز یا در مجاورت فر در آشپزخانه‌ها مناسب می‌کند. یکی دیگر از مزایای شیشه رنگی سفید امکان نورپردازی در محیطی است که این نوع شیشه نصب شده باشد. چون با همه‌ی رنگ‌ها تناسب دارد و نور را به زیبایی منعکس می‌کند.

معایب شیشه سفید

به طور کلی معایب زیادی را نمی‌توان برای شیشه سفید نام برد. البته برخی ویژگی‌های این نوع شیشه که معمولا می‌تواند به عنوان مزیت آن در نظر گرفته شود، در برخی شرایط خاص یا برای برخی سلیقه‌ها با مشکلاتی روبرو می‌شود. به عنوان مثال ممکن است در فضاهای برخوردار از نور زیاد خورشید به دلیل انعکاس نور، رنگ سفید در شیشه شفاف مقداری چشم را اذیت کند یا باعث بروز بی‌نظمی و شلوغی بصری شود که در این صورت می‌توان از نوع مات آن استفاده کرد. هم‌چنین برخی افراد استفاده‌ی زیاد از یک رنگ خنثی مانند سفید را کسل‌کننده می‌دانند که البته این مورد نیز با استفاده از رنگ‌های ترکیبی با رنگ سفید قابل حل است و حتی به تناسب رنگ در طراحی دکوراسیون فضا کمک می‌کند.

موارد مصرف شیشه سفید

به طور کلی شیشه دارای رنگ سفید دارای کاربردهای زیادی در طراحی داخلی ساختمان است و به دلیل خنثی بودن در انواع محیط‌ها و کاربری‌ها قابل اجرا می‌باشد. از جمله مکان‌ها و سازه‌های مناسب برای اجرای شیشه سفید می‌توان به اجرای پارتیشن شیشه ای، شیشه نورگیر و پنجره، شیشه درب ورودی ساختمان یا درب ورودی لابی‌ها به خصوص در برج‌ها مسکونی و تجاری، اجرای درب شیشه ای ساده و اتوماتیک، اجرای نرده شیشه ای، شیشه کابین یا جداکننده در حمام و سرویس بهداشتی، شیشه رومیزی، شیشه بین کابینتی آشپزخانه، شیشه کابینت و غیره اشاره کرد.

به علاوه در بوتیک‌ها فروشگاه‌های لباس، آرایشگاه‌ها و هر محیط دیگری به ایجاد فضای خصوص در آن ضروری است، می‌توان از انواع شیشه به رنگ سفید شامل لاکوبل، مات و معمولی استفاده کرد.

کلیه‌ی فضاهای دارای نور کم یا مساحت کوچک هم می‌توانند از شیشه‌ سفید برای بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دادن محیط استفاده کنند. به علاوه در منازل مسکونی یا حتی شرکت‌ها و فروشگاه‌هایی که در طراحی فضای داخلی خود از رنگ‌های زیادی استفاده می‌کنند، استفاده از رنگ سفید به دلیل هماهنگی با کلیه‌ی رنگ‌ها و قبلیت ست شدن بهترین انتخاب است.

به خصوص که موجب کاهش وزن بصری و تلطیف فضا می‌شود. شیشه‌های سفید برای انواع سبک‌های طراحی دکوراسیون مناسب هستند و به طور ویژه استفاده از آن‌ها در سبک‌های مینیمال و مدرن می‌تواند ضروری و بدون جایگزین باشد. هم‌چنین اگر در فضایی از رنگ‌های تیره مانند سرمه‌ای و مشکی زیاد استفاده شده باشد، مناسب‌ترین کار اضافه کردن رنگ سفید برای افزایش روشنایی در محیط خواهد بود. سفید رنگ آرامش و پاکی است و در روانشناسی رنگ نماد صلح و دوستی و روشنایی می‌باشد. به ندرت پیش می‌آیند که کسی از کاربرد این رنگ پشیمان شود. به خصوص شیشه‌های سفید که قابلیت شستشوی راحتی هم دارد و به راحتی درخشان و تمیز می‌شود.

در این مطلب با کاربردها، انواع و مزایای استفاده از شیشه سفید در اجرای سازه‌های شیشه ای آشنا شدیم. اگر قصد استفاده از این نوع شیشه را دارید پیش از اجرا از کیفیت جنس و ماندگاری رنگ آن اطمینان حاصل کنید.

پیمایش به بالا