شیشه کابینت

امروزه یکی از مهم ترین اجزای آشپزخانه را کابیت ها تشکیل میدهند. اهمیت کابیت آشپزخانه از آن رو است که اغلب تمامی ظروف و لوازم آشپزخانه در آنها قرار میگیرند. از این رو وجود کابینت در آشپزخانه از حیاتی ترین لوازم است. حال آنکه متریال به کار رفته در کابینت آشپزخانه نیز تاثیر مستقیمی بر دکوراسیون و زیبایی آشپزخانه دارد. از این رو اگرچه کابینت ها به دلیل کارایی شان مورد استفاده قرار میگیرند اما بایستی که به زیبایی آن نیز توجه شود تا جنبه زیبایی برای محیط نیز داشته باشد. شاید اصلی ترین متریال به کار رفته در کابینت، MDF شناخته شود اما در حقیقت این شیشه به کار رفته در کابینت است که با جلوه مدرنی که دارد باعث زیبایی و لوکس شدن محیط آشپزخانه میشود.

استفاده از متریال شیشه در کابینت در سال های اخیر رونق زیادی داشته و دلیل آن نیز توجه ویژه ای بوده که اخیرا به زیبایی دکوراسیون خانه میشود. از این رو ما لازم میدانیم که در ادامه این مقاله به طور مفصل درباره چیستی شیشه کابینت، مزایا و معایب آن، کاربرد شیشه کابینت، قیمت و عوامل موثر بر آن و … صحبت کنیم. برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

شیشه کابینت چیست؟

شیشه کابینت در ساخت برخی از قسمت های کابینت به کار میرود. به کابینتی که در متریال های به کار رفته در آن متریال شیشه باشد کابینت شیشه ای میگویند. تنوع نوع شیشه کابینت بسیار بالا است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت اما ویژگی که در تمامی آنها بایستی که مشترک باشد استحکام آن است. شیشه کابینت باید که علاوه بر زیبایی که به محیط میبخشد در برابر ضربه مقاوم باشد و به راحتی نشکند. همواره طراحان و افراد متخصص در زمینه طراحی داخلی خانه پیشنهاد میکنند که در آشپزخانه های کوچک از کابینتی استفاده شود که در ساختارش شیشه داشته باشد دلیل آن نیز این است که باعث میشود محیط آشپزخانه بزرگ تر از آنچه هست دیده شود.

شیشه میرال چیست ؟

شیشه کابینت، کابینت شیشه ای یا کابینت تمام شیشه ای به نوعی از کابینت آشپزخانه اطلاق می‌شود که در ساخت بدنه‌ و درب‌های آن از شیشه استفاده می‌شود. در واقع جنس شیشه مورد استفاده در ساخت کابینت شیشه ای شیشه رنگی لاکوبل سکوریت است. بنابراین و به دلیل جنس سکوریت و ضخامت بالا دارای مقاومت بالایی می‌باشد و از جهت ایمنی و استحکام برای نگهداری و تحمل وزن وسایل می‌توان روی آن حساب کرد.

از جهت نوع شیشه نیز معمولا برای ساخت کابینت شیشه ای از شیشه‌های رنگی متلوکس یا مات استفاده می‌شود. شیشه متلوکس دارای سطح صاف و صیقلی و دوام بالا بوده و در حین سادگی زیبایی و جذابیت زیادی دارد. به طور کلی بهترین نوع شیشه برای ساخت کابینت‌های شیشه ای، شیشه سکوریت است.

این شیشه قابلیت مقاومت در دمای منفی ۸۰ درجه سانتی گراد تا مثبت ۲۵۰ درجه سانتی گراد را دارد. در برابر ضربات و فشار خارجی وارد شده نیز بسیار مقاوم است و در صورت وارد نشدن ضربات یا فشارهای خیلی زیاد، می‌تواند برای سال‌ها دوام و کارکرد و هم‌چنین زیبایی خود را حفظ کند. شیشه سکوریت حتی در صورت شکستن نیز، خطری برای ساکنین ایجاد نمی‌کند. چون قطعات شکسته شده به صورت صیقلی فرو می‌ریزند و مانند شیشه‌های معمولی در قالب تکه‌های برنده پخش نمی‌شوند.

قیمت خرید شیشه سکوریت بالکنی ، شیشه ضد گلوله و شیشه سکوریت مغازه را از ایران هندریل بخواهید.

کابینت تمام شیشه در مدل‎ها و رنگ‌های متنوع قابل اجرا است و جلوه‌ی خاصی به دکوراسیون منزل می‌بخشد. این نوع کابینت به دلیل استفاده از متریال شیشه به جای فلز و چوب، علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب به آشپرخانه، امکان مشاهده‌ و یافتن سریع کلیه‌ی وسایل موجود در کابینت‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند. البته برخی افراد به دلیل الزام به رعایت نظم در چنین کابینت‌هایی با مشکل در استفاده از آن‌ها مواجه هستند که آن هم در صورت استفاده از شیشه لاکوبل مات حل می‌شود و دید وسایل موجود از خارج از بین می‌رود.

به طور کلی شیشه کابینت برای اجرا در آشپزخانه ‎های کوچک دارای متراژ پایین یا نور کم بسیار مناسب است. به دلیل این‌که شیشه قابلیت تبدیل یک فضای کوچک و کم نور به فضایی روشن و دلباز را دارد.

انواع شیشه کابینت

کابینت‌ها از مهم‌ترین اجزای هر آشپزخانه‌ای به شمار می‌روند و به دلیل حفظ و نگهداری از وسایل کوچک‌تر و ظروف آشپرخانه، کاربرد زیادی دارند. علاوه بر کاربرد، طرح و رنگ کابینت‌ها و متریال استفاده شده در ساخت آن‌ها در زیبایی آشپزخانه و به تبع آن دکوراسیون داخلی منزل نقش موثری ایفا می‌کند. پرکاربردترین متریال مورد استفاده در ساخت کابینت‌های امروزی چوب و ام دی اف هستند. ولی چند سالی است که استفاده از یک متریال جذاب دیگر به مصالح قابل استفاده در ساخت کابینت اضافه شده و آن شیشه کابینت یا کابینت شیشه ای است.

کابینت‌های شیشه ای از جهت استفاده از متریال شیشه در ساخت مشابه هستند ولی از نظر نوع شیشه به کار رفته و طرح دارای تفاوت هستند که موجب تقسیم‌بندی آن‌ها به انواع مختلف می‌شود. همانطور که گفتیم شیشه کابینت از تنوع بالایی برخوردار است. هر کدام از این شیشه ها ویژگی ها، مزایا و معایب خود را دارد که کارفرما باتوجه به سلیقه و نیاز خود باید شیشه کابینت مورد نیاز خود را انتخاب کند. متداول ترین و کاربردی ترین نوع شیشه کابینت عبارتند از:

شیشه شفاف

شیشه شفاف برای انواع کابینت ها و سبک های آشپزخانه کار می کنند و به طور گسترده در دسترس هستند. اما بهتر است از آن برای آشپزخانه های کوچک تر که میخواهید بزرگ تر دیده شود استفاده کنید. شیشه شفاف انتخاب خوبی است که مهارت چینش منظم و مرتب داخل کابینت به نمایش گذاشته شود. اما علاوه بر تمامی اینها باید در نظر داشته باشید که ممکن است در برخی مواقع علاقه نداشته باشید شیشه شفاف کابینت تمامی لوازم داخل آنرا نشان دهد و در این را میتوان یکی از معایب شیشه شفاف دانست. اما در صورتی که لوازم داخل کابینت زیبا و مرتب باشد شیشه شفاف میتواند انتخابی لوکس و مدرن باشد که همواره بسیار نیز از آن استقبال میشود. به روزترین قیمت خرید میز شیشه ای را از کارشناس فروش ایران هندریل بخواهید.

شیشه نیمه شفاف

نوع دیگر شیشه مناسب برای کابینت ها شیشه نیمه شفاف است.این یک سبک اصلی و معاصر است که اجازه می دهد تا حدی حریم خصوصی برای اقلام موجود در کابینت شما وجود داشته باشد. این مدل پیشنهاد ما به افرادی است که علاقه دارند برای زیبایی آشپزخانه در ساختار کابینت شیشه به کار رفته باشد اما شفافیت آن به قدری نباشد که لوازم داخل آن به راحتی دیده شود. شیشه های نیمه شفاف که قدری کدر و یخ زده هستند نیز همچون شیشه شفاف جلوه ای زیبا به آشپزخانه میدهند؛ تنها تفاوت این دو در این است که شیشه نیمه شفاف تمامی ریز جزئیات داخل کابینت را نشان نمیدهد.

شیشه دانه دار

این یکی دیگر از شیشه هایی است که با شناور شدن گازها به سطح، ظاهری حباب دار دارد. اگرچه این شیشه شفاف تر از شیشه های مات است، اما بسته به اندازه حباب ها، همچنان اقلام داخل کابینت شما را محو می کند. این برای هر سبک آشپزخانه روستایی، قدیمی، صنعتگر یا سفارشی طراحی شده است. اندازه حباب چیز خوبی است که هنگام انتخاب درهای خود و جایی که آنها می روند در نظر بگیرید. شیشه حباب‌دار بزرگ‌تر به پوشاندن کابینت‌های آشفته‌تر کمک می‌کند، در حالی که شیشه‌های حباب‌دار کوچک به خوبی ظروف چینی شما را به نمایش میگذارند.

شیشه سربی

ویژگی شیشه سربی این است که در ساختار خود مقدار قابل توجهی سرب وجود دارد و همین امر نیز موجب شده است که بسیار خاص شوند و شفافیتی فوق العاده داشته باشند. شیشه سربی مناسب درب کابینت هایی است که اغلب در آن از دکوری ها و لوازم لوکس قرار داده شده اند. این شیشه ها ظاهری لوکس و قیمتی گران دارند. به راحتی نیز در بازار یافت نمیشوند. از این رو اگر میخواهید که آشپزخانه جلوه ای سلطنتی داشته باشد میتوانید از شیشه سربی استفاده کنید در غیر این صورت شیشه رنگی انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

کابینت شیشه ای کلاسیک

کابینت شیشه ای کلاسیک دارای بدنه‌ی چوبی است ولی درب‌های آن از شیشه ساخته می‌شود. به همین در حین داشتن استحکام و امنیت بالا، قابلیت نمایش وسایل داخل خود را دارد و به دلیل داشتن این دو ویژگی از کابینت‌های پرطرفدار محسوب می‌شود.

کابینت شیشه ای مات

در این نوع کابینت‌ها، بدنه و درب هر دو از شیشه ساخته می‎‌شوند. ولی شیشه مورد استفاده کاملا مات است. به همین دلیل وسایل و ظروف داخل کابینت به صورت واضح قابل مشاهده نخواهند بود. مات کردن شیشه ها معمولا توسط فرایند سندبلاست صورت می‌گیرد.

کابینت شیشه ای مدرن

کابینت شیشه ای مدرن برخی مدل‌های جدیدتر شیشه کابینت مانند کابینت گلاس شیشه خور را شامل می‌شود. این کابینت‌ها در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر زیادی دارند و با آشپزخانه‌های دارای دکوراسیون بسیار مدرن متناسب هستند. البته سفارش و ساخت کابینت مدرن در مقایسه با سایر انواع کابینت با قیمت بالاتری انجام می‌شود.

کابینت شیشه ای رنگی

کابینت شیشه ای رنگی که در ساخت آن از انواع شیشه رنگی استفاده می‎شود، نسبتا قدیمی است و امروزه کاربرد کمتری دارد. متداول‌ترین رنگ‌های شیشه مورد استفاده در این کابینت‌ها شیشه‎های دودی و برنزی است. برای شیشه کابینت میتواند از شیشه رنگی استفاده کنید. مزیت شیشه رنگی تنوع رنگ آن است که باعث میشود به راحتی بتوانید رنگ مورد نظر خود را که با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگی داشته باشد را انتخاب کنید. این شیشه ها نیز هم به صورت شفاف وجود دارند و هم به صورت مات در بازار موجود هستند. علاوه بر تنوع رنگی دارای تنوع طرح نیز میباشند.

قیمت خرید شیشه کابینت

همان‌طور که بیان شد، شیشه کابینت در انواع مختلفی تولید و عرضه می‎شود که در ساخت هر کدام متریال متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل قیمت کابینت شیشه ای باید پس از مشخص شدن نوع کابینت مورد نظر برای اجرا و هم‌چنین سایر موارد موثر در ساخت آن مشخص شود. مهم‌ترین عاملی که بر روی قیمت کابینت تاثیر مستقیم دارد، متریال مورد استفاده در ساخت آن است. به عنوان مثال نوع شیشه به کار رفته در ساخت بدنه و درب کابینت‌ها از میان انواع شیشه سکوریت، لاکوبل، مات، شیشه فلوت، کریستال یا سوپرکلییر هر کدام قیمت واحد متفاوتی دارند.

هم‌چنین اگر بدنه‌ی کابینت از چوب یا ام دی اف ساخته شود در تغییر قیمت تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به طور ویژه استفاده از چوب به دلیل قیمت بالایی که دارد، موجب افزایش هزینه به میزان زیادی می‌شود. در نهایت همه‌ی این موارد به متراژ کار هم بستگی مستقیم دارد. به گونه‌ای که متراژ، مستقیم در قیمت واحد ضرب می‌شود و بالا بودن آن موجب افزایش هزینه‌ها خواهد شد.

عامل دیگر که در تعیین قیمت شیشه کابینت موثر است، یراق آلات مورد استفاده در اجرای کابینت شامل دستگیره‌ها و پایه‌ها می‌باشد. این یراق‌آلات هم دارای تنوع بالایی هستند و با توجه به نوع و جنس با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند. به عنوان مثال دستگیره‌های ساخته شده از متریال بسیار مرغوب مانند تمام چوب یا فلزی دارای کیفیت بالا، قیمت بالاتری دارند. در صورت استفاده از یراق آلات شیشه ای نیز، قیمت به جنس شیشه و استحکام و مقاومت آن در برابر ضربه، حرارت و فشار بستگی دارد.

در نهایت هزینه‌های مربوط به حمل، نصب و اجرای کار از عوامل موثر در هزینه نهایی است. این هزینه بستگی زیادی به متراژ کار و سختی نصب و زمان اختصاص داده شده به این امر توسط نصاب دارد. که آن هم به استاندارد بودن فضای تعبیه شده برای کابینت مرتبط است.

نمایندگی شیشه کابینت ایران هندریل

اگر مایل به اجرای انواع کابینت‌های شیشه ای در آشپرخانه خود هستید، می‌توانید این کار را به نمایندگی شیشه کابینت ایران هندریل بسپارید و بهترین کیفیت کار را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. در فرایند ساخت و اجرای کابینت، استفاده از متریال باکیفیت و پیاده سازی حرفه‌ای سازه برای ما اهمیت خاصی دارد. شیشه مورد استفاده در کابینت شیشه ای ساخته شده توسط ایران هندریل، دارای کیفیت بالا، صاف و بدون خش است و از شفافیت و درخشندگی بالایی برخوردار است. از نظر کیفیت نیز از شیشه سکوریت دارای ضخامت لازم استفاده می‌کنیم تا در برابر تغییرات دمایی و حرارتی محیط آشپزخانه مقاومت داشته باشد.

هم‌چنین برای افزایش دوام و طول عمر کابینت از یراق آلات مرغوب استفاده می‌کنیم و به زیبایی کل سازه اهمیت می‌دهیم. به خصوص در مورد کابینت های شیشه ای که کل سازه شامل بدنه خارجی و داخلی و هم‌چنین یراق آلات بیشتر در دید قرار دارد.

در نهایت ما از بهترین متخصصین طراحی، ساخت، حمل و نصب کابینت استفاده می‌کنیم تا کلیه‌ی مراحل به صورت اصولی و با کیفیت بالا انجام و به مشتریان ارائه گردد.

برای کسب اطلاعات در رابطه با شیشه رومیزی ، شیشه رنگی و شیشه سفید کلیک کنید.

فروش شیشه کابینت

اگر قصد اجرای انواع کابینت شیشه ای را دارید و به دنبال یک سازه‌ی ماندگار و بادوام هستید، بهتر است به نمایندگی‌های فروش شیشه کابینت مراجعه کنید که دارای اعتبار و مشتریان راضی و هم‌چنین گارانتی کیفیت و ضمانت چند ساله هستند. سپس با بررسی نمونه کارهای اجرا شده توسط آنان، انواع و مدل‌های متناسب با سلیقه، کاربری و بودجه‌ی خود را انتخاب نمایید.

چنین مراکزی به دلیل استفاده از بهترین متریال شیشه و یراق آلات و هم‌چنین متخصصین آموزش دیده و حرفه‌ای در زمینه‌ی تولید، نصب، اجرا و فروش شیشه کابینت، خیال شما را از جهت زیبایی سازه از نظر طراحی، تناسب رنگ آن با دکوراسیون داخلی آشپزخانه و هم‌چنین حفظ دوام و کیفیت برای چندین سال راحت می‌کنند.

امروزه به دلیل توجهی که به کابینت های شیشه ای شده است، فروش شیشه کابینت در بازار افزایش داشته است؛ در برخی مواقع فروشندگان اجناس بی‌کفیت را به جای شیشه باکیفیت به مشتری میفروشند. بی کیفیت بودن شیشه کابینت نیز باعث عدم استحکام آن است و در نتیجه با ضربه بسیار کوچکی میشکند. از این رو اینکه افراد شیشه کابینت را از اماکنی مطمئن خریداری کنند امری لازم است. ایران هندریل در تمامی نمایندگی های خود شیشه کابینت را با کیفیت فوق العاده به دست مشتری میرساند و شما میتوانید با اطمینان از کیفیت، قیمت مناسب و تنوع طرح و رنگ بالا شیشه کابینت را از نمایندگی های ایران هندریل خریداری کنید.

ویژگی های شیشه کابینت

کابینت تمام شیشه ای یکی از انواع کابینت آشپزخانه است که در ساخت آن معمولا از شیشه رنگی لاکوبل سکوریت استفاده می‌شود. به همین دلیل از مقاومت بالایی برخوردار است و برای ساخت شیشه کابینت و شیشه بین کابینتی بسیار مناسب خواهد بود.

از ویژگی‌های این کابینت ‌های شیشه ای هماهنگی با دکوراسیون‌های امروزی مانند سبک‌های مینیمال و مدرن و حتی کلاسیک و قدیمی است. این نوع کابیت به دلیل امکان رویت لوازم و وسایل داخل آن ‎علاوه بر حفظ کاربری کابینت، یک کاربری جدید یعنی ویترین شیشه ای را هم به آن اضافه می‌کند.

به علاوه این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که در صورت عدم تمایل به نمایش وسایل داخل کابینت، از شیشه‌های مات در ساخت آن استفاده کنند. شیشه‌های مات قابلیت اجرای طرح‌های جذاب مانند نقاشی و سیاه قلم را هم بر روی شیشه فراهم می‌کنند.

رایج‌ترین نوع شیشه به کار رفته در ساخت انواع شیشه کابینت، شیشه رنگی لاکوبل دارای خاصیت سکوریت و نشکن است. به همین دلیل کابینت‌های شیشه ای دوام و مقاومت قابل توجهی در برابر فشارها و ضربه‌های روزمره دارند و به راحتی وزن ناشی از وسایل داخلی را تحمل می‌کنند. هم‌چنین با توجه به این‌که شرایط دمایی آشپزخانه‌ها به دلیل روشن یا خاموش بودن فر و اجاق گاز متغیر است، این نوع شیشه

قابلیت تحمل تغییرات دمایی بسیار بالا یا بسیار پایین را نیز دارد و به ترک و آسیب دچار نمی‌شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت‌های شیشه‌ای، ویژگی عایق رطوبت در آن‌ها است که به دلیل امکان نفوذ آب به داخل کابینت‌ها در زمان شستشو بسیار مفید و کاربردی محسوب می‌شود. به طور ویژه در محیط‌های مرطوب مانند شمال کشور که مشکل فرسودگی کابینت‌های چوبی و زنگ‌زدگی کابینت‌های فلزی بسیار متداول است، بهترین و مناسب‌ترین متریال برای ساخت کابینت‌های آشپزخانه، شیشه می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های کابینت‌های تمام شیشه ای می‌توان به شستشوی آسان و سریع آن‌ها اشاره کرد که در محیط‌هایی مانند آشپزخانه که در معرض آلودگی و چربی هستند و در عین حال رعایت پاکیزگی در آن‌ها ضروری است، یک ویژگی کاربردی به شمار می‌رود.

در اغلب مواقع از متریال شیشه در کابینت هایی که در قسمت هوایی آشپزخانه هستند به کار میرود و کمتر دیده میشود که در کابینت های زمینی که روی زمین قرار گرفته اند شیشه به کار رفته باشد. دلیل آن نیز شکننده بودن شیشه کابینت است که اگر روی زمین قرار بگیرد این احتمال شکستن شیشه کابینت بسیار زیاد میشود. سایر ویژگی های شیشه کابینتی شامل موارد زیر می شوند :

قابلیت به نمایش گذاشتن لوازم دکوری داخل کابینت را دارد. اگر شما لوازم دکوری زیبایی در داخل کابینت خود قرار میدهید و میخواهید که این لوازم باعث زیبایی فضای آشپزخانه شما نیز شود از کابینت شیشه ای استفاده کنید.

تمامی طراحان داخلی خانه بر این باورند که استفاده از کابینت شیشه ای در آشپزخانه های با فضای کوچک منجر به بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه میشود چرا که باعث ایجاد عمق در آشپزخانه های کوچک میشود.

فرقی نمیکند که سبک آشپزخانه شما چگونه است، شما میتوانید از کابینت شیشه ای در همه آشپزخانه ها با هر سبکی که باشند استفاده کنید؛ بلکه کابینت شیشه ای در تمامی آشپزخانه ها با هر سبکی که باشند جلوه زیبا و مدرنی ایجاد میکند.

فواید شیشه کابینت

دلیل اینکه کابینت شیشه ای امروزه مورد توجه همه افراد قرار گرفته است و به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد فواید و مزایای زیادی است که این نوع کابینت دارد. این مزایا عبارتند از:

– انعکاس هر چه بیشتر نور

یکی از مزیت های حائز اهمیت کابینت شیشه ای این است که انعکاس کننده خوب نور است. همین انعکاس نور نیز باعث میشود که فضای آشپزخانه دلباز تر و بزرگ تر دیده شود.

– تنوع طرح و رنگ بالا

تنوع بالای طرح و رنگ از دیگر مهم ترین مزیت های کابینت شیشه ای است. شیشه کابینت خود دارای رنگ های متنوع و گوناگونی است. علاوه بر رنگ تنوع در طرح و نوع شیشه نیز از دیگر مزیت های کابینت شیشه ای است. همین تنوع بالا باعث جلب نظر همه افراد میشود.

– سهولت در پاکیزگی

متریال شیشه نسبت به دیگر متریال هایی نظیر پلاستیک و چوب بسیار راحت تر و سریع تر پاک و تمیز میشود. دلیل این راحتی در پاک کردن نیز صیقلی بودن سطح شیشه است. از سوی دیگر شما میتوانید برای پاک کردن سطح شیشه از تمامی شوینده های دلخواه خود استفاده کنید؛ بدون اینکه کوچک ترین آسیبی به ساختار شیشه وارد شود.

– مقاوم در برابر تغییرات دمایی

اغلب شیشه های به کار رفته در کابینت بایستی که یک ویژگی مشترک داشته باشند و آن مقاومت در برابر تغییرات دما است. دلیل آن نیز این است که شیشه کابینت در محیط آشپزخانه قرار گرفته است و همه ما به خوبی میدانیم آشپزخانه با بیشترین تغییرات دمایی ناگهانی روبرو میشود. از این رو مقاوم بودن شیشه کابینت باعث نشکستن و ترک برنداشتن شیشه کابینت میشود.

– کیفیت مناسب

ظرافت شیشه کابینت در دید اول ممکن است این توهم را که آنها شکننده و آسیب پذیر هستند ایجاد کند؛ اما در حقیقت شیشه کابینت از استحکام بالایی برخوردار است و به راحتی بر اثر ضربه های سطحی نمیشکند. اغلب شیشه کابینت درصورتی که بشکند نیز به خورده شیشه های بی‌خطری که تیز نیستند تبدیل میشود.

– متناسب با دیگر متریال هایی نظیر چوب

متریال شیشه در کنار دیگر متریال هایی نظیر چوب،فلز، پلیمر و… بسیار متناسب است و همخوانی دارد. این متناسب بودن باعث میشود که جلوه آشپزخانه زیبا شود.

– دسترسی آسان

مهم ترین ویژگی شیشه این است که شفاف است. شفافیت شیشه باعث میشود که اجزای درون آن از بیرون نیز قابل رویت باشد و بتوانید به راحتی به لوازم درون کابینت دسترسی داشته باشید.

– دکوراتیو بودن

تمامی افراد علاقه زیادی دارند که آشپزخانه جلوه ای دکوراتیو داشته باشد. ویژگی شیشه اینگونه است که ظاهری دکوراتیو به محیط میدهد و به راحتی میتوانید لوازم داخل کابینت را به نمایش بگذارید.

– نو ماندن

ویژگی شیشه کابینت اینگونه است که پس از مدت زمانی طولانی نیز به مانند روز اول نو می‌ماند. این در صورتی است که چوب پس از مدتی کهنه میشود و پس از آن ویژگی نو ماندن همیشگی را ندارد. پس در صورت مراقبت صحیح از کابینت شیشه ای نو ماندن آن پس از چند سال نیز تضمین میکنیم.

کابینت‌های شیشه ای مزایای زیادی دارند که به عنون مهم‌ترین فواید شیشه کابینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
– شفافیت شیشه و قابلیت انعکاس نور موجب بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه و به تبع آن فضای منزل می‌شود و به همین دلیل برای ساختمان‌های دارای متراژ کم بسیار مناسب است.

– امکان مشاهده‌ی وسایل از داخل کابینت نوعی ویترین شیشه ای جذاب و لوکس را برای دیزاین آشپزخانه فراهم می‌کند.

– تنوع بالا در مدل، طرح و رنگ در این کابینت‌های شیشه ای موجب هماهنگی آن با همه‌ی سلیقه‌ها و انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی با انواع پلت‌های رنگی می‎شود.

– در صورت استفاده از شیشه سکوریت با ضخامت بالا، مقاومت و دوام خوبی در برابر ضربه، فشار، خط و خش، وزن وسایل داخلی و مرور زمان دارد.

– قابل اجرا به صورت دکوراتیو با کمک نورپردازی زیبا خواهد بود.

– به طور کلی متریال شیشه در برابر نفوذ آلودگی‌ها مقاوم است و کثیفی به بافت آن وارد نمی‌شود. در صورت کثیف شدن سطح آن با روغن و سایر آلودگی‌های موجود در اشپزخانه نیز به راحتی قابل شستشو و تمیز شدن است.

– قابلیت تناسب با کلیه‌ی فضاهای مسکونی، تجاری و اداری را دارد.

معایب شیشه کابینت

کابینت های شیشه ای با وجود داشتن مزایای بسیار دارای معایبی نیز هستند که متداول‌ترین آن‌ها عبارتند از:
– به دلیل این‎که ظروف و وسایل داخل کابینت در معرض دید هستند، لازم است همواره تمیزی و ترتیب آن حفظ شود. البته می‌توان برای رفع این مشکل از شیشه‌های مات استفاده کرد.
– به دلیل کم بودن وزن شیشه احتمال وجود ریسک در صورت اتصال کابینت‌های شیشه ای به دیوار بالاتر است. البته این مشکل نیز در صورت استفاده از شیشه سکوریت دارای ضخامت بالا قابل حل می‌باشد.
– استفاده از شیشه‌های رنگی در دکوراسیون آشپزخانه ممکن است بعد از مدتی خسته کننده شود، به همین دلیل سعی کنید از رنگ‌های خیلی تند یا خاص در این نوع کابینت استفاده نکنید.
– قیمت برخی از مدل‌های کابینت شیشه ای به خصوص در صورت وارداتی بودن بسیار بالا است.
– امکان آسیب به شیشه حتی در صورت سکوریت بودن در صورت بروز ضربات شدید به خصوص در قسمت لبه‌های کار وجود دارد.

برای اطلاع از قیمت شیشه رومیزی رنگی کلیک کنید.

موارد مصرف شیشه کابینت

استفاده از متریال شیشه در کابینت‌های آشپزخانه موجب انعکاس نور و پخش شدن نور طبیعی آفتاب در سراسر آشپزخانه می‌شود. بنابراین در افزایش نور در خانه‌های دارای نور کم بسیار موثر است. هم‌چنین برای آشپزخانه‌های کوچک بهترین گزینه می‌باشد چون فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

این نوع کابینت ها قابل اجرا با انواع شیشه و در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع هستند و به همین دلیل می‌توان آن را به صورت متناسب با طراحی‌های داخلی متنوع در سبک و رنگ اجرا کرد. به طور ویژه برای افرادی مناسب است که به جمع‌ آوری، نگهداری و نمایش ظروف لوکس و آنتیک، گلدان‌های زیبا، سرویس‌های غذا خوری و و غیره علاقه دارند.

یکی دیگر از موارد مصرف کابینت‌های شیشه ای در مناطق دارای رطوبت بالا است که امکان پوسیدگی و زنگ زدگی در مورد متریال چوب و فلز وجود دارد و شیشه به دلیل ویژگی عایق رطوبت می‌تواند مناسب‌ترین متریال باشد. هم‌چنین مناطقی که در آن‌ها متریال چوب در معرض خوردگی حشرات است می‌توانند با خیال راحت از کابینت شیشه ای استفاده کنند.

در این مطلب با انواع شیشه کابینت، ویژگی‌های این سازه‌ی زیبای شیشه ای و هم‌چنین مزایا و معایب آن آشنا شدیم. به علاوه در مورد عوامل موثر در قیمت آن اطلاعات مفیدی کسب کردیم. در صورت تمایل به نصب و اجرای این کابینت لازم است در زمان سفارش و خرید به چند نکته در مورد کیفیت و زیبایی کار توجه کنید تا بتوانید از مزایای آن برای سال‌ها بهره مند شوید و پس از گذشت مدتی مجبور به صرف هزینه و انرژی برای تعمیر و تعویض آن نشوید.

قیمت شیشه کابینت

در تعیین قیمت شیشه کابینت عوامل زیادی موثر هستند که به طور مستقیم روی قیمت نهایی شیشه تاثیر دارند. به طور کلی عوامل موثر در قیمت شیشه کابینت عبارتند از :

• متراژ شیشه کابینت
• ضخامت شیشه کابینت
• کیفیت متریال شیشه
• رنگ شیشه کابینت
• طرح شیشه
• میزان بریدگی های شیشه

برای مثال اینکه شما در کابینت آشپزخانه چه مقدار شیشه به کار ببرید در قیمت نهایی شیشه کابینت موثر است و یا اینکه کیفیت شیشه چگونه باشد نیز تاثیر مستقیم بر روی قیمت نهایی دارد چراکه هر چقدر شیشه کابینت باکیفیت تر باشد طبیعتا گران تر نیز خواهد بود. علاوه بر همه اینا نوسانات بازار نیز باعث ثابت نبودن قیمت میشود.

ایران هندریل نمایندگی فروش شیشه کابینتی

ایران هندیل تولید کننده شیشه انواع لوازم شیشه ای نظیر پارتیشن شیشه ای، نرده شیشه ای، کابینت شیشه ای و… بیش از سه دهه سابقه فعال در زمینه عرضه شیشه های باکیفیت به بازار را داشته است. ایران هندریل نمایندگی هایی را در سراسر ایران دارد که شما در هر شهری که باشید بتوانید به این نمایندگی ها مراجعه کنید و انواع شیشه کابینت با کیفیت را به طور مستقیم از تولید کننده خریداری کنید. خرید به طور مستقیم از نمایندگی شیشه کابینت ایران هندریل مزیت هایی نظیر اطمینان از کیفیت به دلیل خرید بدون واسطه، قیمت مقرون به صرفه به دلیل نبودن دلال هایی که باعث افزایش قیمت میشوند و… دارد.

همانطور که گفتیم اگر کل کابینت از شیشه ساخته شده باشد وزن آن سنگین میشود و نصب آن نیز سخت تر میشود. از این رو بهتر است که در برخی قیمت های کابینت نظیر در کابینت و… از شیشه استفاده شود. به طور ‌کلی در فاصله بین کابینت ها و روکش کابینت از شیشه استفاده میشود. علاوه بر این برخی افراد ترجیح میدهند که در دیوار های آشپزخانه نیز از شیشه ای که برای کابینت استفاده کرده اند روی سرامیک و کاشی به کار ببرند دلیل آن نیز همخوانی داشتن و مطابق بودن سطح دیوار و کابینت است. شایان به ذکر است که کابینت شیشه ای را در قسمت های بالای آشپزخانه نصب میکنند دلیل آن نیز جلوگیری از خطر شکستن شیشه کابینت است.

اولین نکته مراجعه به یک فروشگاه معتبر ارائه دهنده‌ی خدمات ساخت و نصب شیشه کابینت است. متخصصین این مراکز با بررسی آشپزخانه‌ی شما و اندازه‌گیری متراژ مورد نظر، با دقت و مهارت کابینت‌ها را متناسب با محل نصب تولید می‌کنند. سپس کابینت مورد نظر شما با استفاده از شیشه سکوریت با کیفیت، شفاف و بدون خش، در طرح و رنگ مورد نظر شما و با استفاده از بهترین یراق آلات اورجینال تولید می‌شود. در مرحله‌ی بعد می‌توانید با اطمینان به روش‌های حمل ایمن متخصصین این مراکز از سالم ماندن سازه در زمان حمل مطمئن شوید. در نهایت خدمان نصب دقیق و مهندسی توسط افراد آموزش دیده به شما ارائه می‌گردد و می‌توانید تا مدت‌ها از این سازه‌ی شیشه ای زیبا و کاربردی در منزل یا محل کار خود بهره‌مند شوید.

پیمایش به بالا