فیکس پونیت

نرده شیشه ای فیکس پوینت یکی از مدرن‌ترین نرده‌های شیشه ای است و به نوعی حفاظ شیشه ای دارای سیستم اتصالات نقطه‌ای گفته می‌شود. نصب و اجرای این نوع نرده به گونه ای است که در آن شیشه‌ها در نقاط اتصال به بدنه سوراخکاری می‌شوند. سپس به وسیله این سوراخکاری‌ها، قطعات نگهدارنده شیشه به بدنه جانبی اتصال پیدا می‌کنند. این نوع نرده شیشه ای در ساختمان های اداری، مسکونی و ویلاها در مکان‌هایی مانند تراس، بالکن، راه پله، اطراف استخر و روف گاردن نصب و به کار گرفته می‌شود. مطلب پیش رو به نرده شیشه ای نوع فیکس پوینت، کاربری‌های آن به خصوص در تراس و راه پله، ویژگی‌ها و هم‌چنین قیمت این نوع حفظ شیشه ای اختصاص دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیشه مشکی ، شیشه لمینت و شیشه کابینت کلیک کنید.

- نرده شیشه ای پوینت فیکس

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت جز سبک کارهای مینیمال می باشد. ظرافت و زیبایی این کار قابل قیاس با سایر روش ها نمی باشد. سطح زیادی از شیشه دربرابر نرده شیشه ای اکسپوز جذابیت این نوع از نرده شیشه ای فیکس پوینت را دوچندان می کند. نرده شیشه ای فیکس پوینت از دو جز تشکیل می شود. شامل شیشه بست نگهدارنده که آن را فیکس پوینت می نامند. همچنین به آن پوینت گلس هم می گویند. نرده شیشه ای فیکس پوینت را می توان در اطراف استخر، راه پله، تراس، مراکز تجاری، روف گاردن مورد استفاده قرار داد. این نرده از ترکیبات قطعات اسپایدری استیل یا آلومینیوم ساخته می شود.  نرده شیشه ای فیکس پوینت با ضخامت ۶تا ۱۲میلی متر در بازار عرضه می شود.

نحوه نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای فیکس پوینت را می توان در راه پله، تراس و همچنین سطح شیبدار به روش های متفاوت نصب کرد. می توان این نرده را با بست فیکس پوینت تکی، بست فیکس پوینت دوتایی و سه تایی نصب نموند. نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت نیازمند به مهارت و تخصص بالقوه می باشد تا ظرافت و زیبایی کار آشکار شود. نرده شیشه ای دکمه نام دیگر این نرده می باشد که با بست هایی شیشه را به دیوار وصل می کند. از این روش برای پله و تراس استفاده می شود. شیشه میرال چیست ؟

هندریل ها در نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت، حکم حفاظ دارا هستند ک باید از امنیت زیادی برخوردار باشد. شیشه ای که در این کار مورد استفاده قرار می گیرد باید دقت داشت که از جنس سکوریت و یا لمینت باشد. این جنس شیشه ها در برابر وزن، تغییرات آب و هوایی و فشار مقاومت زیادی دارند.  از مزایای این دو شیشه می توان گفت :

  • شیشه سکوریت در صورت شکستن به قطعات ریز و بی خطری تبدیل می شود و فرو می ریزد. این اتفاق درصورتی می افتاد که فشار و ضربه ای بیش از تحمل این نوع شیشه به آن وارد شود.
  • شیشه لمینت در صورت شکستن همانند شیشه ماشین می ماند. یعنی در صورت شکستن فرو نمی ریزد و در همان شکل و به صورت ترک خورده می ماند.
  • در هر حال امنیت شیشه لمینت بیشتر از شیشه سکوریت است.

نرده شیشه ای فیکس پوینت با دکمه هایی به نام پوینت گلس، شیشه مورد نظر را به دیوار وصل می کند. در این مدل از هندریل شیشه ای، تعیین دقیق محل سوراخکاری بسیار شایان اهمیت می باشد. فیکس پوینت را به طور فزاینده در راه پله و تراس مورد استفاده قرار می دهند.

اجرای نرده شیشه ای فیکس پوینت

در اجرای نرده شیشه ای فیکس پوینت، محل سوراخکاری بسیار مهم است. این نقاط نصب، باید به طور دقیق و مشخصی اندازه گیری و محاسبه شود. تا حدی این بخش مهم می باشد که کوچکترین اشتباهی ممکن است کل کار را خراب کند. درواقع اشتباه در این مرحله باعث ناهم ترازی نرده شیشه ای فیکس پوینت خواهد شد.

قیمت خرید شیشه سکوریت بالکنی ، شیشه ضد گلوله و شیشه سکوریت مغازه را از ایران هندریل بخواهید.

حالا اگر نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت روی پله اسپیرال صورت گیرد، کار سخت تر می شود. نصب شیشه های قوس دار نسبت به شیشه هایی که صاف هستند، حساسیت کار را چندین برابر می کند. نصب شیشه های قوس دار، به دلیل وقت زیاد و دقت بیشتری که لازم دارد هزینه بیشتری هم نسبت به سایر داراست. 

نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت

  1. نرده شیشه ای فیکس پوینت را با بست های تکی، بست های دوتایی و بست های سه تایی نصب می کنند.
  2. در ابتدا نرده شیشه ای فیکس پوینت را با اتصال دکمه ای به نام پوینت گلس وصل می کنند‌.
  3. به این صورت که شیشه های سکوریتی یا لمینتی از قبل سوراخ شده را با کمک این بست ها به دیوار نصب می کنند.
  4. اندازه گیری تراز نرده های شیشه ای بسیار در این مرحله مهم می باشد و بخش سخت کار همین قسمت است.
  5. در صورت ناهم ترازی ظاهر کار از زیبایی و ظرافت فاصله می گیرد و آن نتیجه جذاب را نخواهید داشت.

قیمت فیکس پوینت

فیکس پوینت ها برای نگه داشتن شیشه های هندریل یا نرده های شیشه ای استفاده می شوند. فیکس پوینت ها قابلیت رگلاژ و تنظیم سایز دارند که بسیار برای نصب نرده شیشه ها مناسب هستند. در اعلام قیمت فیکس پوینت ها عواملی تاثیر گذار است؛ از جمله این عوامل: نوع شیشه، متراژ و محل پروژه بستگی دارد. گاهی با سطحی نامسطح و نامتوازن ممکن است در اجرای کار رو به رو شوید. به همین دلیل با رگلاژ فیکس پوینت ها می توان به راحتی این مشکل را رفع نمود. در سفارش فیکس پوینت ها باید به اندازه و طول آن ها توجه نمود تا اشکالی در کار ایجاد نکند. فیکس پوینت در ابعاد، مدل ها و کیفیت های متفاوتی قابل ارائه است. بخاطر نوسانات بازار و قیمت دلار نمی توان قیمت دقیق ارائه نمود؛ بنا به این دلیل لازم است با بهترین کیفیت آشنا شوید. نصب شیشه به وسیله فیکس پوینت یا بست نقطه ای از رایج ترین مدل های مورد استفاده برای خریداران است.

دو جنس و مدل فیکس پوینت

  1. فیکس پوینت آلومینیومی طوری طراحی شده است که قابلیت نگه داشتن وزن زیاد و فشار بالا را دارد. پوشش رنگ آن آنادایز هست که در سه رنگ قابل سقارش می باشد: نقره ای، مشکی و طلایی.
  2. فیکس پوینت استیل از جنس استنلس استیل است. مقاومت آن بسیار بالاست و با تحمل وزن لمینت ۱۰*۱۰است. این نوع به شکل وارداتی و ایرانی وجود دارد. معمولا رنگ استیل، یعنی نقره است.

هندریل شیشه ای فیکس پوینت

برای بست هندریل شیشه ای با بست های فیکس پوینت، از دو مدل شیشه یعنی سکوریت به ضخامت ۱۰میلی متر و شیشه سکوریت لمینت شده به ضخامت ۵*۵ / ۶*۶ از بهترین شیشه ها و رایج ترین آنها می باشند. نکته حائز اهمیت در اجرای هندریل شیشه فیکس پوینت، وزن شیشه ها می باشد. از لحاظ فنی مقاومت شیشه لمینت با ضخامت ۸*۸ تفاوت زیادی به دو لایه شیشه سکوریت ۶میلی متر ندارد، اما وزن آن بیشتر است. البته گاهی پیشنهاد استفاده از شیشه سکوریت ۸میلی متری را ارائه می کنند که در این کار هدفی جز گرفتن هزینه ببیشتری را ندارند.

در این مطلب سعی کردیم به طور دقیق و کاملی در مورد اجرای نرده شیشه فیکس پوینت اطلاعاتی ارائه دهیم. امیدواریم برای شما مفید و مناسب بوده باشد.

قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت

قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت مانند سایر انواع نرده شیشه ای به مواردی مانند نوع و کیفیت شیشه‌ها، کیفیت و استاندارد بودن یراق آلات مورد استفاده در نصب بستگی دارد که هرچه از متریال دارای کیفیت بالاتری استفاده شود، به دلیل ایمنی بالاتری که برای کاربران فراهم می‌کند، نیاز به پرداخت قیمت بالاتری خواهد بود. سایر عوامل موثر بر قیمت این نوع نرده شیشه ای شامل ارتفاع و ابعاد پنل‌های شیشه ای، ضخامت پنل‌های شیشه ای، نوع پنل شیشه ای شامل شیشه سکوریت و شیشه لمینت است و بر اساس متر مربع محاسبه می‌گردد.

نرده شیشه ای فیکس پوینت تراس

دو نوع از بهترین و مدرن‌ترین انواع نرده شیشه ای برای تراس شامل نرده شیشه ای فیکس پوینت و نرده شیشه ای دفنی هستند. این دو مدل در عین داشتن ایمنی و کیفیت بالا، زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان می‌بخشد.
به خصوص برای سطوح صاف مانند تراس، استفاده از مدل فیکس پوینت بسیار مناسب است. در چنین شرایطی نصب شیشه بر روی پیشانی دیوار انجام شده و از داخل ساختمان صرفا شیشه سکوریت قابل مشاهده است. البته بست فیکس پوینت نیز از نمای خارجی قابل مشاهده می‌باشد.

- نرده شیشه ای پوینت فیکس4
- نرده شیشه ای پوینت فیکس5

نرده شیشه ای پوینت گلس راه پله

هندریل شیشه ای فیکس پوینت، به عنوان حفاظ برای انواع پله‌های چوبی، آهنی، سیمانی، شیشه‌ای و غیره مناسب است. در زمان نصب این مدل نرده شیشه ای لازم است به دیتیل‌های مناسب اتصال قطعات به بدنه جانبی سطوح و زیرسازی مناسب به منظور اطمینان از امنیت و ایستایی شیشه‌ها توجه نمود.
در نرده شیشه ای پوینت گلس لازم است شیشه‌ها برای راه پله با استفاده از برش مستر cnc و متناسب با شیب پله طراحی و اجرا شوند.

ویژگی های نرده شیشه ای فیکس پوینت

همان‌گونه که اشاره شد نرده شیشه ای مدل فیکس پوینت دارای ویژگی‌هایی مانند مدرن بودن و زیبایی می‌باشد. به علاوه این نوع حفاظ شیشه ای به دلیل استفاده از شیشه سکوریت یا لمینت و استفاده از پروفیل‌های بادوام، استحکام و ایمنی بالایی برای کاربران به دنبال دارد. هم‌چنین دارای مزایایی مانند مقاومت در برابر رطوبت، حرارت و اشعه خورشید است و در اثر مرور زمان یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید با افت کیفی رنگ و شکل مواجه نمی‌شود. به علاوه در انتقال نور طبیعی در محیط نقش موثری ایفا می‌کند و دورنمای دید را برای ساکنین افزایش می‌دهد. از سایر ویژگی‌های این نوع نرده شیشه ای می‌توان به تنوع بالا در رنگ و مدل و پوشش سلیقه‌ها و کاربری‌های متفاوت، قابلیت نصب آسان و سریع و قابلیت تمیز کردن آسان اشاره کرد.

نرده شیشه ای پوینت فیکس
در نهایت نرده شیشه ای فیکس پوینت تنها مدلی است که قابلیت نصب و اجرا در هر سازه‌ای بدون محدودیت را دارد. به گونه‌ای که به صورت کاملا استاندارد قابل اتصال به کناره دیواره راه پله یا بالکن است. هم‌چنین به دلیل قابلیت رگلاژ و تنظیم فیکس پوینت‌ها، شیشه‌ها به صورت دقیق قابل تراز شدن هستند و به همین دلیل این مدل برای نصب به عنوان نرده شیشه ای بسیار مناسب است.
نرده شیشه ای فیکس پوینت برای استفاده در انواع ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی شامل ویلاها، هتل‌ها، نمایشگاه‌ها و مراکز خرید و غیره مناسب است. این نوع نرده شیشه‌ای به دلیل زیبایی و در عین حال ایمنی بالا جزو پرکاربردترین نرده‌های شیشه ای موجود در بازار است که در رنگ‌های متنوع طراحی و اجرا می‌شود. برای استفاده از این محصول می‌توانید متناسب با کاربری فضای مورد نیاز، سلیقه ساکنین و بودجه مورد نظرتان به بررسی و انتخاب محصول مناسب اقدام نمایید.

پیمایش به بالا